MAKS OKULLARINDA KÜLTÜR VE SANAT

Maks okullarında müzik derslerinde branşlaşma 4. Sınıf itibariyle başlamaktadır. Öğrencilerimiz yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda branşlara ayrılarak (Piyano, Keman, Gitar, Ukelele vb.) eğitim almaktadır.

Okulumuzda yaş gruplarına uygun olarak öğrencilerimizin yetenekleri ve ailelerin talepleri doğrultusunda  halk oyunları, modern dans ve bale eğitimleri verilmektedir.

Geçmiş ile gelecek arasında bir köprü ve o köprüyü oluşturan en önemli öğeleri kulübümüzde çocuklarımızla hayata geçiriyoruz.

Söyleyişler düzenliyor, ünlü müzisyen, sanatçı ve yazarları çocuklarımızla buluşturuyoruz. Geleceği şekillendirecek olan çocuklarımıza bugünün aydınlarına soru sorma ve bilgi alışverişi yapma imkanı sağlıyoruz.

Aylık dergiler tasarlıyor ve bu dergiye yazı yazmak isteyen tüm çocuklarımıza küçük bir sayfa açıyoruz. Kendilerini ifade edebilecekleri hakemli bir dergi ile geleceğe bir katkı sağlıyoruz.

Dans gruplarından orkestralara, korolardan sosyal etkinliklere kadar her şeyi çocuklarımızla birlikte organize ediyor kültür ve sanat alanında birçok faaliyeti birlikte gerçekleştiriyoruz.