Maks Okullarında  öğrencilerin öğrendikleri bilgiler ile ilgili geri dönüşler akademik kadromuz ve ölçme değerlendirme birimimiz tarafından izlenmektedir.

Okul öncesinde özellikle bilişsel ve fiziksel gelişim raporları akademik kadromuz ve PDR eklimiz tarafından hazırlanmaktadır.

1. 2. 3. Sınıflarda dönem sonlarında, 4.5.6.7. sınıflarda her hafta; liselerde 9.10. 11.sınıflarda her hafta; LGS sınavlarına hazırlanan 8. sınıflar ve Üniversite sınavlarına hazırlanan 12. sınıflarda her hafta olmak üzere akademik gelişimi izleme sınavları (AGIS) yapılmaktadır.

Rehberlik ölçme ve değerlendirme servisi ile bu sınavların analizleri yapılıp; öğrencilere eksikleri doğrultusunda grup dersleri, bireysel etütler ve konu anlatımlarıyla destek olunmaktadır.

Okullarımızda danışman öğretmen sistemliyle öğrenci veli ve okul İşbirliği sağlanmakta, koçluk sistemiyle de öğrencinin bireysel ders takipleri profesyonelce yapılmaktadır.

Özellikle öğrencilerin hem okul hem de takviye kursları arasında kargaşaya ve yorgunluğa düşmemeleri için tüm hazırlık aşamaları okullarımızda verilmektedir.