Mars Koleji öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra yabancı dil eğitiminin de çok önemli olduğunu bilmektedir.

Mars Koleji öğretim programı öğrencilerimizin ilgi istek ve yetenekleri yönünde bireysel farklılıklarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak genel kültür dersleri ve uluslararası eğitim programlarından oluşmaktadır.

Her öğrencimizin ayrı bir öğrenme tekniği ve potansiyeli olduğu bilinci ile uzman akademik  kadromuz  tarafından kişisel gelişim ve başarı ön planda tutularak eğitim verilmektedir.

Öğrencilerimiz okul içerisinde hem akademik hem de sosyal, sportif ve kulüp çalışmaları ile desteklenmektedir.

Bu nedenle ortaokul eğitimimizin başlangıcında öğrencilerimize 5.sınıfta yoğunlaştırılmış İngilizce programımız ile alt yapı oluşturmaktayız.

6.ve 7.sınıf öğrencilerimizi müfredat dersleri ve eğitim alt yapılarının oluşması için yoğun akademik programımızla desteklemekteyiz.

8.sınıflarda ise liselere hazırlık programı uygulanmaktadır. Her cumartesi ofis ve etüt programları ile konu eksiklerini gidermekte, öğrencilerimizin özel derse ve takviye kurslarına ihtiyaç duymaksızın yoğunlaştırılmış akademik program ile sınav hazırlıklarını eksiksiz tamamlamaktayız. Öğrencilerimizin gelişimleri ve takipleri kişiye özel rehberlik danışman öğretmenlik ve koçluk sistemimizle veli, okul, öğrenci işbirliğini sağlanmaktadır.